HC OLD WOLVES BRNO                                                                                                                                               Copyright Carlos© 2010 • HC WOLVES

SOUPISKA       |   AKTUALITY      |  ROZLOSOVÁNÍ    |    DRESY   |   KONTAKTY   |     ZÁPASY     |   HISTORIE    |   FÓRUM

HC OLD WOLVES

Historie týmu sahá do roku 2009/2010 kdy vznikla i samotná soutěž OBL. Původně se mělo jednat o ,,nadčasový" projekt, který měl postupně pohltit stárnoucí a fyzicky odpadávající amatérské hráče z řad brněnských amatérských soutěží. Konkrétně se mělo jednat o hráče starší 40 let. Ježe koloběh událostí vzal trošku jiný směr a cvrkot. Již při oznámení chystaného projektu mezi brněnské hráče se strhla nevídaná vlna dotazů a žádostí o zařazení do OBL. Nakonec jsme byli nuceni posunout hranici na 35, tak jako je tomu ve všech veteránských soutěžích...

Tak se vlastně stal tým Wolves i zakladatelem OBL. Postupně se do soutěže  nahlásily další týmy jako Farma B, Jiro Stars - nově Falcons, Kénig, Kormidlo, Black & Old, Raja Team, Vegas a ročníku 2012/2013 se OBL rozšíří o další dva týmy - Čerty a TORO . Počet týmů se tak zastavil na únosném maximu - deset. Rozšíření soutěže bylo samozřejmě podmíněno dostatečným počtem ledů. Tady je potřeba vyzvednout vedení brněnských nových hal na ulici Střední, které nám vyšlo maximálně vstříc.Podařilo se nám tak nasmlouvat hrací dny středa, čtvrtek a neděle a to vše v rozumných časech, vše  kolem 20:30!

Teď k osazenstvu hráčů v týmu Wolves. Převážnou většinu týmu tvořili bývalí, nebo současní hráči týmu MBL DEVILS (BHHL), dále hráči HC ČERTI, HC TOYTOA, HC TUČŇÁCI ROSICE apod.Po rozdělení vlků na WOLVES a ČERTY je složení vlků poněkud jiné. Osou týmu se stali bývalí hráči VSK Technika B a parta kolem Tomáše Kazlepky.

Tým je postaven  na lidsky kvalitních hráčích, na partě a dobré atmosféře v kabině. Bez těchto předpokladů nemůže tým v týmovém sportu pomýšlet na výrazný úspěch. První ročník 2009/2010 se nám celkem vydařil, kdy jsme se dostali až do amotného finále soutěže. Tam jsme ale nedokázali přehrát tým Black & Old, který se tak stal historicky prvním MISTREM OBL. Ve druhém ročníku už to bylo horší, to jsme obsadili celkově páté místo a v ročníku 2011/2012 se nám nepodařilo přejít přes tým Falcons a skončili jsme celkově čtvrtí.

Tým sází na hru v konfiguraci 10+ 1 a 13 + 1  Někteří hráči by rádi hráli v počtu 10+1, což je sice možné, ale na celkou sezónu nereálné. Důvody jsou jak ,,fyzické" tak ,,finanční".

Do sezóny 2012!2013 tak vstupujeme s polovinou nových hráčů. Věřím, že tým si v přípravných zápasech sedne a vše bude fungovat jak má. Pravda, soutěž oproti prvnímu ročníku šla opět nahoru, protože v týmech se usadili postarší hráčí ze soutěží BALLH a BHL. Doufám ale, že to bude ku prospěchu kvality zápasů a soutěže jako takové a že nebudou na ledových kolbištích přibývat incidenty a zranění. Pro nás je to nová výzva, šlapat ještě víc jeko v loni a pokusit se prokousat do PLAY OFF a tam se dostat co nejdál, na mety nejvyšší! :-)

Carlos #44