HC OLD WOLVES BRNO                                                                                                                                               Copyright Carlos© 2010 • HC WOLVES

SOUPISKA       |   AKTUALITY      |  ROZLOSOVÁNÍ    |    DRESY   |   KONTAKTY   |     ZÁPASY     |   HISTORIE    |   FÓRUM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WOLVES - BLACK & OLD

Sestava: Brána: Josef Konečný. Obrany: Carlos - Michal Gistr, Tomík - Kraťas. Útoky: Borek - Limbas - Jirka N, Žanek - Mášenka - Graff, Chochyn - Oťas - Havlada

      

      2        :       2

 

Před vánoční přestávkou nás čekal soupeř ze soupeřů nejsilnějších. Loňský mistr a letošní lídr soutěže BLACK OLD. V prvním kole jsme s ,,mistrem" prohráli ve vyrovnaném zápase jen těsně 1:3.  Na odvetu do druhého kola jsem se pokusil opět poskládat sestavu tak, aby si hráči k sobě sedli nejen herně, ale i povahově. Navíc byl dbán důraz na to, aby v každém útoku byl alespoň jeden hráč, který umí hrát dozadu a vypomůže tak v obranné fázi.

Ránu systému a novým sestavám uštědřil Graff, který si pořádně nepřečetl pozvánku na zápas a až na zavolání kde se fláká se vyděsil  a za 8 minut byl z Ivanovic na halách :-D V bráně nahradil nemocného JAranena Josef Konečný, naše nová posila na brankářské pozici.

Začátek první třetiny se nesl ve znamení zmatku v útočných řadách, to když hráči dlouho nevěděli kde kdo koho střídá a to i přes to, že vše bylo před zápasem několikrát sděleno v kabině. Na střídačce pak mezi hráči koloval Tichonovům zápisníček se sestavou týmu, kde hráči nakukovali kdo s kým vlastně teda hraje... Ale klobouk dolů před  Graffem, který stihl ještě konec první třetiny a lajny se tak mohly zkonsolidovat.

Do zápasu jsme tedy vstoupili s odhodláním zlomit soupeře a vybojovat cenné body před vánoční přestávkou.Před zápasem nás totiž dělilo 6 b na čtvrté místo v průběžném pořadí tabulky. Čtvrté místo zaručuje účast v PLAY OFF. Zápas jsme nezačali opravdu vůbec špatně. Hra nabrala na svižnosti a celkem dlouho jsme Blacky k ničemu vážnějšímu nepustili, naopak jsem čím dál častěji ohrožovali jeich svatyni.

Na Pepíkovi v bráně byla vidět počáteční zápasová nervozita, ale po pár zákrocích a ošahání si puku se dostal velice rychle do zápasové tempa a byl oporou, o čem vypovídá i poměrně vyrovnaná bilance zákroků obou brankářů.

Na zápas se došla podívat i naše další posila - staronová tvář - Pavel Dolníček, který byl zaskočen rychlostí a svižností zápasu :-D

V první třetině bylo tedy šancí na obou stranách poměrně dost, ale žádná akce ani střela se neujala. Třetina tak skončila 0:0 a z mého pohledu byl po první třetině více ,,studenější" náš brankář.

Do druhé třetiny jsme nastoupili stejně odhodlaně jako do té první a hned v úvodu třetiny se podařilo v čase 1:60 skórovat Jirkovi Nezhybovi po elegantní přihrávce Borka Novického. Téměř minutu nato našel Limbas Mášenku a ten se nemýlil i když ho to stálo zlomenou hůl :-D 2:0 pro Vlky.

Potom ale přišlo opět to naše velké uspokojení a nečekaný výpadek, přestali jsme bruslit a to znamenalo dva rychlé góly v naší síti a vyrovnání stavu na 2:2.

Ve třetí třetině se začala stupňovat nervozita na obou stranách střídaček. Tato nervozita ve snaze zvrátit zápas na svoji stranu a utrhnout tak tři body vyústila v několik vyloučení na obou stranách. Ve třetí třetině se hrálo nahoru dolu, ale vždy útoky ztroskotaly jak na jedné, tak na druhé straně na kvalitních brankářích.

Po úporné třetí třetině  se nakonec oba týmy rozešly smírně po jednom bodu. Je to náš další, již šestý neprohraný zápas v řadě. Nicméně třetí remíza a z ní pramenící  pouze jeden bod.

 


Šnůra bez prohry pokračuje, i když zápas s Farmou byl opět vyhraný, ale ve finále takticky prohraný...

      

  3        :        3

Dnes nás opět čekal těžký zápas, ve kterém se vlastně hrálo o 6 bodů. Napětí v kabině se dalo krájet jak mlha nad Rákosníčkovým Brčálníkem a tak není divu,že někteří z nás se tak soustředili, až málem zmeškali začátek utkání. Po symbolickém rozbruslení mohlo vše vypuknout. Hned od začátku zápasu bylo vidět, že to bude vyrovnaný souboj, ve kterém budou rozhodovat drobné chybičky. Farma hrála ze zabezpečené obrany , proti které jsme se těžko prosazovali a využívala našich chyb k přečíslení a brejkům. V závěru třetiny se přeci jen Víťovi podařilo skórovat a poslal nás do vedení 1:0.

O přestávce jsme si řekli,že musíme hrát více ze zadu a hlavně, že se musí vracet útočníci vypomáhat obraně. Jak se řeklo, tak se taky nestalo. Hlavně náš útok vedený rychlíkem Graffem na bránění prděl jak na placatej kámen a tak není divu, že střelu ze skrumáže, kterou Jaranen stěží vyrazil, dorazil jeden ze dvou neobsazených hráčů, kteří si v klidu stáli před brankovištěm. Viz foto

http://oldboysleague.rajce.idnes.cz/Old_Boys_League_-_HC_Wolves_-_HC_Farma_-_3_3_-_9.12.2010/#IMG_6502.JPG

Aby toho nebylo málo, při naší přesilovce se Farma dostala dvakrát do brejku, přičemž ten druhý skončil gólově (1:2). Je to fakt k nasrání, lepší bude žádnou přesilovku nehrát a radši se hned nechat vyloučit a hrát 4 na 4, protože dostáváme víc gólů v přesilovkách, než třeba v oslabeních.

Třetí třetina začala našim náporem, ale šance měla i Farma. Jediný útok, který pochopil, že je také důležité bránit a že většina našich gólů padne z rychlého protiútoku a ne po bezhlavém obléhání soupeřovi brány, kdy se honíme u mantinelu za pukem z jedné strany na druhou , jenž korunujeme nepřesnou přihrávkou a soupeřovým brejkem, byl útok Chochyn, Havlajda, Oťas. To dokázal také při jednom plnění svých obranných povinnosti, kdy Chochyn vybojoval puk, poslal Havlajdu do brejku a ten jak z učebnice zavěsil.

Po té jsme dali další gól, když se puk odrazil od zadní tyče v bráně, což viděli snad všichni kromě rozhodčího.(bohužel nás to stálo 3 body).viz foto  http://oldboysleague.rajce.idnes.cz/Old_Boys_League_-_HC_Wolves_-_HC_Farma_-_3_3_-_9.12.2010/#IMG_6514.JPG

V tu chvíli nám to ale moc nevadilo, protože náš nejlepší útok přidal třetí gól, jak jinak, než že Oťas vyslal Chochyna do brejku a ten trefil přesně skulinku mezi brankářovými betony. Závěrečný nápor Farmy jsme opět nepřežili a po několikáté dorážce,puk ze vzduchu trefený hranou skončil haluzově silou vůle v brance. V úplném závěru jsme mohli i prohrát, kdy Carlos obětavě lehl do střely, ale i vyhrát po Graffově tyčce 2s před koncem zápasu.

Závěrem:

Myslím si, že remíza je nakonec spravedlivá ( poměr střel 31: 35), ale kdybychom hráli všichni zodpovědně jak Havlajda s Chochynem, mohlo to být veselejší. 

Plus-mínus body útočných formací

Oťas,Havlajda,Chochyn  +2

Macek,Zdenda,Víťa         +1

Limbas,Kony, Graff         -3

                                                                                                     # 34 JARANEN


Další zápas bez prohry! Tentokráte s jedním z nejsilnějších týmů OBL. První vzájemný zápas s Kormidlem jsme prohráli po vyrovnaném zápase 5:2. Tentokráte jsme chtěli Kormidlu vrátit onu smolnou prohru. Plán byl vyzkoušet na Kormidlo to v uvozovkách NEJ co máme na soupisce. Záměr se nepovedl na 100%, protože se omluvili klíčoví hráči jako Kony, Oťas, Mášenka...Nakonec i v níže uvedené sestavě se nám podařilo udržet s Kormidlem krok. Ba co víc, v zápase jsme i vedli 2:0.

Sestava: Brána - Jaranen, Obrany: Kraťas - Čahoun, Michal Gistr - Ivoš. Útoky: Limbas - Tomík - Graff, Macek - Žanek - Víťa, Jirka N - Jirka H - Havlajda.

      

                           6        :        6

Dnes nás čekal náš nejméně oblíbený soupeř tým Kormidlo. Věděli jsme,že když se sleze, tak nás čeká letecký den. Carlos opět zaujal pozici trenéra, jelikož pod jeho vedením jsme ještě neprohráli. Už od začátku 1.tř. utkání měla hra na oldboysleague vysoké tempo a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Kormidlo si vytvářelo tlak kombinacemi a my jsme hrozili z brejků, ze kterých se nám podařilo během 2 minut dvakrát skórovat a to Víťou a Limbasem. Kormidlu se i přes řadu šancí v 1.tř. skórovat nepovedlo a tak se odcházelo na dlouhou jednominutovou přestávku za stavu 2:0.

I když jsme si řekli, že nemáme kam spěchat, hráli jsme druhou třetinu útočně a zůstávaly skulinky v obraně. Při jednom obléhání brány soupeře, jsme si nevšimli bukaře na červené a ten dostal dlouhý pas,za kterým svedl sprinterský souboj s vyjíždějícím Jaranenem a plácl do puku o 0,01s dřív a snížil na 1:2. Magickou dvouminutovku předvedlo i Kormidlo a střelou schovanou pod bránícími hráči vyrovnalo na 2:2. Pak se dostal ke slovu náš „nováček“(pan rozhodčí se ho ptal,jestli je tu poprvé,že ho ještě níkdy neviděl) Havlajda a poslal nás do vedení 3:2.Pak měl ještě několik šancí Víťa, zvláště jeho bomba,co skočila odrazem od břevna v ochranné síti. Když už si všichni mysleli,že bude konec třetiny, předvedlo Kormidlo opět magickou  dvouminutovku a 2 góly šlo do vedení 3:4.

Ve třetí třetině se opět létalo nahoru dolů, než přišla pro změnu naše dvouminutovka a po gólech Graffa a Havlajdy jsme šli do vedení 5:4. Aby toho nebylo málo, oplatilo nám to Kormidlo stejnou mincí a již po několikáté otočilo zápas během 2 minut na 5:6. To už bylo jak zlý sen. Ještěže máme toho Víťu, jenž 2 min. před koncem srovnal na 6:6 a dokonce se minutu před koncem řítil sám na brankáře, přičemž byl podražen,ale rozhodčí se neodvážil zkřížit ruce nad hlavu.

Závěrem jsem chtěl napsat, že zápas skončil zaslouženou remízou,ale pohledem do zápisu na poměr střel 18:41 pro Kormidlo to přehodnocuji na šťastnou remízu.

Chtěl bych poděkovat našim 2 fans (z Jarovy rodiny), že nás došli podpořit.

   # 34 JARANEN


Po úspěšném vstupu do druhého kola výhrou 7:2 nad Falcons nás čekal další soupeř - předposlední Vegas, se kterým jsme v prvním kole hráli jen těsně 4:3. Z hráčů v kabině byla i tentokráte cítit velká touha a odhodlání po zisku dalších bodů.

     

7          :        2

Sestava: Jaranen - obrany: Tomík-Carlos, Michal - Kraťas, Útoky: Kony-Limbas-Graff, Ivoš-Macek-Víťa, Jirka N - Jirka H - Oťas

Jak to viděl Jaranen:

Stíhací jízda do play-off pokračovala dalším zápasem proti týmu Vegas. První střelu utkání na branku soupeře  vyslal tým Vegas až po 3 minutách hry. Po té už iniciativu převzali hráči Wolves a zatlačili soupeře do svého obranného pásma, ale z vytvořeného tlaku se gólu nedočkali. Úvodní gól zařídil milovník divadla Graff,který se chvíli schovával za bránou a pak našlápl jak Goro do Tokia k neskutečnému sólu, které taky famózně zakončil. Druhou branku zařídil Jirka, který se svým parťákem Jirkou nadmíru splňuje očekávání dané Carlosem.

Třetí  branku přidal Oťas, jemuž se vyplatila Jaranenova rada a přemotal si hokejku černou páskou,aby lépe ukryl puk a zmátl gólmana.  Druhá třetina probíhala opět za tlaku Wolves, kdy opět zaúřadoval náš valašský král Graff a dvěma góly navýšil stav na 5:0. To uspokojilo hráče Wolves, tempo opadlo a začal rybnikářský přebor, kdy si chce každý dát gól. Tu se sželelo Oťasovi Jary,který se jako obránce moc k puku nedostal a nabídl mu přihrávku, kterou ale vystihl asi nejlepší hráč Vegas a uháněl sám na Jaranena. Ten jako známý tipér si omrkl útočníka a vsadil si, že určitě zakončí blafákem. Jeho sázka all-in byla blafák do bekendu. Vše tomu nasvědčovalo, ale ve finále útočník naznačený blafák zasekl a objel gólmana z forhendu , pro kterého sázka dopadla jako tradičně prohrou. Gól hráče Vegas nabudil a začali si vytvářet šance. Po jedné z nich usměrnili vyražený puk ve vzduchu do branky fotbalovým způsobem,ale i přes protesty byl gól uznán.

Třetí třetina se nesla v duchu první a tak se bylo opět na co dívat. Nejdříve se o historický obranný zákrok postaral Michal, kdy lehal do soupeřových přihrávek na útočné modré.Pak ale přišla po přihrávce Ivoše Tomíkova kulišárna. Ve vycházkovém tempu zahájil obránce  Tomík svoji kličkovanou, až vymotal všechny včetně brankáře. Bylo vidět, jak všem spoluhráčům, hlavně útočníkům spadla brada a začali si vyndávat svoje památníčky, chtiví podpisu této hokejové legendy. Tomík projevil oslavu gólu náznakem cuknutí koutku, tak jak to dělávali hokejisti „sborné“.

Poslední gól dal Limbas, jenž vymetl pavouky ze soupeřovy svatyně. Závěrečné slovo si vzal náš kapitán Carlos, kterého zradilo jeho tělo a při snaze o vyhození puku z obranného pásma, mu vypovědělo službu a zastavilo se. Ještě že záložní „bajpás“ nahodil trochu Carlose opět k životu, ale ten už se zmohl jen na námaz soupeři, který si jel pro další gól. Naštěstí ztroskotal na Jaranenovi, který si už připravoval brankařskou  hůl, kterou chtěl o Carlose přerazit. Tak si mohl Carlos, (který už viděl světlo na konci tunelu) konečně oddechnout a užíval si s ostatními opět pocit z vítězství.

Všem díky za výkon a za hvězdu zápasu bych zvolil  Graffa.

# 34 Jaranen

 


Ve čtvrtek 18.11.2010 nás čekal letos již druhý zápas s týmem Falcons. První měření sil nám moc nevyšlo a tak cél druhého kola byl jasný - pokusit se vyhrát co nejvíce zápasů a dostat se opět do první čtyřky, tam kam náš tým bezesporu výkonnostně patří. Cíl je to nelehký, ale tým na to má. Byl to zápas, ve kterém se předvedly dvě naše nové posily Jirka Hanák a Jirka Nezhyba. A musím zdůraznit, že se opravdu jedná o ,,posily". Sestava na Falcons tak byla na naše poměry našlapaná a tak nebránilo nic tomu předvést dobrý výkon a sebrat Falcons body.

          

  7          :        2

Jak to viděl Jaranen

Dnes byl Carlosem vyhlášen den „D“ pro hokejisty Wolves, jestli chtějí dále pomýšlet na  play-off a nechtějí jen strávit konec sezóny doma v křesle u Růžové zahrady. V týmu se objevily dvě nové tváře Jirka a Jirka, aby posílily útok vedený Jirko. Do role samozvaného trenéra se nominoval Carlos, který měl zjevně dobrou náladu ( asi doma něco bylo nebo spíš nebylo? )a tu přenášel na ostatní hráče.

Utkání začalo v rychlém tempu a již od začátku se vlci pokoušeli soupeře zatlačit před jeho vlastí bránu. Jako zásadní pro celý vývoj utkání se ukázalo Oťasovo nabroušení bruslí, když u jeho dveří zazvonil potulný brusič z Bratislavské a kromě nožů,nůžek a manželčina jazyku přejel i Oťasovy brusle se slovy : „Pán velkomožný, hen ten žlábok  bol na kokot, těraz sa možete bruslou aj oholiť “

Najednou začal Oťas po ledě kroužit jak za mlada a jeho kličkovaná vedla až k úvodnímu gólu, kdy jeho pokus odražený brankářem dorazil s klidem angličana Limbas. O pět minut později vystřelil univerzál Ivoš, který se dnes představil v roli obránce a Graff svojí opečovávanou hokejkou,kterou před zápasem zahřívá ve speciálním vaku na provozní teplotu, jak to vídává u formulí, tečoval puk a dostal Wolves do vedení 2:0.

V 2.třetině zaúřadoval dobře hrající útok Jirka,Jirka,Jirka což korunovalo gólem Jirky na 3:0. Další gól přidal po vhazování po přihrávce od Limbase Graff a bylo to 4:0. Za minutu si role prohodily a Limbas navýšil skóre na 5:0. Tím se rozzářily oči našim obráncům a připomněli si útočné schopnosti bájného obránce Líby. Tudíž se Ivoš s Tomíkem vydali bok po boku do útoku, kde zůstalo jejich snažení nepochopeno a zpětná přihrávka překvapila všechny až na soupeře, jenž toho využil a po brejku snížil na 5:1 Ale teď přišla ta pravá chvíle, kdy Oťas vytáhl svůj taneček a zvýšil na 6:1. To už se Carlos na střídačce culil jak měsíček na hnoji. Úsměv mu nezkazil ani gól, když střela z úhlu trefil skulinku, co zůstala Jaranenovi po šrapnelu a propadla jak desetikoruna automatem na kafe až do brány. Konečnou podobu skóre nedal nikdo jiný, než bruslařský velmistr Oťas a uzavřel tím zapas na 7:2.Na skóre nic nezměnil ani brejk,po které zůstal Jaranenovi důlek na helmě.

Je vidět, že jsme se poučily z chyb v obraně, která byla dnes pevná jak prešovský beton, okořeněna Jarovými výpichy a rybičkami, Tomíkovými lehy do střel, Michalovým špendlením hráčů na mantinel a Ivošovou rychlostí dobruslit útočníka a sebrat puk, než bys řekl švec. Samozřejmě pochvala útokům a hlavně za černou práci pochvala Zdenálovi a Havlajdovi. Zápas se konal při letošním diváckém rekordu 6 přihlížejících.

# 34 Jaranen


 

       

4           :         4    

Do dnešního zápasu vstupovali hráči Wolves s nožem na krku od vedení, které všem hráčům pohrozilo vysokými pokutami v případě, že nebudou bodovat. Do týmu se vrátil poprvé v této sezóně jeden z motorů Wolves Havlajda, který přišel ve stylové vestě ve vlčích barvách. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, protože Kénig značně posílil.

Zápas začal ve svižném tempu,kdy se šance střídaly na obou stranách. Vlci se snažili soupeře zatlačit před jeho bránu a Kénig zase spoléhal na rychlé přečíslení, protože měl ve svých řadách 2 šikovné útočníky, na kterých byla poznat jejich dlouholetá hokejová zkušenost. První se radoval Kénig, když pohotová střela zápěstím,která se jemně otřela o Michalovu hokejku, skončila na břevně. Následovaly oslavné výstřely z pušky, které ale zarazil svým rozpažením rozhodčí, který vše dobře viděl. Za nedlouho se hráči Kénigu přece jen mohli radovat, když po přečíslení 2 na 1, dostal přihrávku před prázdnou branku jeden ze šikulů z Kénigu, zkušeně si počkal, až Jaranen k němu prosviští  a kličkou do protipohybu ho poslal na párek. Šance měli i hráči Wolves, ale velkou překážkou byl brankář Kénigu, jenž vše v pohodě vykrýval svým předpisový rozklekem, protože  věděl,že zvednutí puku nám dělá velké potíže. Fintu z radování po góle zkusili hráči Kénigu ještě jednou, když druhý z šikulů objel bránu a pohotově zasunul puk, jenž s těží brankář Wolves za cenu natáhnutí třísel udržel mezi bruslí a tyčkou na brankové čáře.Bohužel tuhle fintu nezkusili hráči Wolves, když Oťas střelou po zemi vyrovnal, ale ta se hned odrazila z brány a tak rozhočí nechal hru pokračovat. Dle Havlajdy to gól byl a myslím si, že by při projevené radosti rozhodčí gól uznal.

Druhá třetina začala snahou Wolves , která korunovala šťastným vyrovnáním, když Kony z rohu nahodil puk před bránu a po šťastném odrazu od brusle skončil v síti.  Teď se začal hrát krásný hokej, kdy se vytvářely šance jedna za druhou a přibývalo čím dál více obětavých zákroků. Jeden z ukázkových předvedl Tomík, který rybičkou vypíchl puk útočníkovi, jenž se dostával do brejku. Další pak naše motorová myš Havlajda, který na popud Oťase ( jeď za ním, ten si sjede) dobruslil a obral o puk útočníka, který nikým neatakován mířil k bráně Wolves. Pak sám Oťas předvedl tradiční taneček a rozplácl se na buly. Do vedení šli za snahu hráči Wolves, když se začal rozstřelovat hrdina dne Víťa a střelou z boku prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Bohužel vyrovnání přislo brzy,  když opět „hrdina dne z Kénigu“ dostal puk na modré, uviděl Carlose, který si odříkal „Otčenáš“ a radši uhnul a střelou mezi kruhy a modrou vyrovnal. Nutno podotknout, že tuto střelu mezi nohy měl Jaranen chytit,bohužel mu vypadla a po hraně se odkutálela do naší branky. No a co by čert nechtěl, za 3 minuty se po závaru v brankovišti, kde se konala  už pěkně velká valná hromada, dal ten stejný hráč na 2:3.Odpovědí na tento gól byla opět trefa našeho snajpra Víti, který z Ivošem tak dlouho motali hlavu obraně a brankáři až se jim podařilo puk propasírovat do brány a bylo srovnáno.

 Ve třetí třetině šlo už o všechno, opět byly k vidění šance na obou stránách. Bohužel jsme si nepohlídali nejlepšího hráče a střelce dne na druhé straně a ten dostal po vymotání naši obrany od druhého šikuly krásnou přihrávku před prázdnou bránu, (když se ještě snažil Jaranen skluzem zabránit gólu), tak mu střelou přepočítal vejca a pohodlně skóroval. Naše vyrovnání přišlo paradoxně v oslabeni a by u toho opět Víťa z Ivošem, kdy prvně jmenovaný dokončil svůj hattrick. Vítězství na naši stranu mohl strhnout Limbas, Kony a hlavně Zdenál s Víťou, kteří se řítili sami na brankáře, ale Zdenál tak dlouho čekal s přihrávkou až se dostal ze střeleckého úhlu a následná přihrávka byla snadnou kořistí pro brankáře. Na druhé straně se v poslední minutě  uvolnil nejlepší hráč Kénigu, ale jeho střelu brankář vykopl betonem.  Úplně poslední šance měl tým Wolves, ale bezchybný brankář Kénigu už změnu skóre nepovolil.

 Závěrem:

Remíza je spravedlivá

Na góly 4:4

Na střely 30:30

Na hattricky 1:1

Nejlepší hráč  Víťa                                                                                 

 

Článek připravil JARANEN


V nedělním duelu soutěže OBL nás čekal loňský MISTR OBL, tým HC Black & Old. Po šňůře nevyhraných zápasů jsme byli odhodláni udělat pro úspěch a body maximum. Bohužel se zápas opět potkal se zápasem MBL v BHHL a tak jsme se museli obejít bez několik hráčů. Opět se to potkalo i tak, že ti hráči, co adekvátně nahrazují výkony hráčů MBL ani tentokráte nemohli. Renda, Borek a Libor nemohli...                                                                                       Carlos

      

      1        :       3

 

Dnes nás čekalo jeden z nejkvalitnějších týmů soutěže loňský mistr Black Old . Věděli jsme,že základem našeho úspěchu bude jen důkladná obrana. Utkání začalo opatrně, ale s přibývajícím časem se tvořili šance na obou stranách, přičemž některé volaly po gólu. Více góĺovek si přece jen vytvořili hráči Black, na kterých byla znát již dlouholetá sehranost. Z našich šancí bych vyzvedl Carlosovu dělovku, po Tomíkově přiťuknutí, byla to rána „jak výstřel z Aurory“, jenž bohužel těsně minula svůj cíl a skončila na zadním plexisklu a vytvořila tam obrazec pavoučí sítě.

Druhá třetina se odehrávala ve stejném duchu jako třetina první a stav byl dlouho 0:0. Black Old stále mistrně kombinovali,ale naše obrana odolávala. Až přišla chyba ve středním pásmu a brejk hráče Black Old, jehož pokus sice Jaranen chytil,ale bohužel mu kotouč  děravými trenkami propadl a dojíždějící hráč pronásledovaný Carlosem a výkřiky

Halt !!!! Hande hoch!!!,  doklepl kotouč do brány,ve které skončil nakonec i Carlos,kterému selhalo ABS.

Třetí třetinu jsme začali ofenzivněji s mírným náznakem převahy,ale náš střelecký prach byl zvlhlý jak Vlastička v Kurvahošigutentag. Všichni sice dřeli jak Bulhaři( Michal,Jara a Carlos to kosili, Graff z Chochynem a Mášeňkou lítali jak letadýlko Káně, Tomík,Limba,Kony,Ivoš zkoušeli nejrůznější finty natrénované na Playstationu,ale nebylo to nic platné. Až do okamžiku,kdy si sjel Chochyn a ukázkovým blafákem zavěsil.

V tu chvíli jsme začali pomýšlet,že by z toho možná mohly být i tři body a tak se nám opět zopakovala naše tradiční chyba v každém zápasu a nechali jsme zcela volného hráče na brankovišti,jenž sice ze štěstím dostal puk za brankovou čáru. Závěrečná powerplay byla jen boj s větrnými mlýny a snadný gól Black na 1:3.

 Hodnocení: Byla vidět zlepšená hra v obraně,ale přechod z obrany a založení útoku téměř nulové, chyběla nám hra ve středním pásmu. Jinak v útočném pásmu jsme si dokázali vytvořit šance, ale opět ta koncovka je mizerná. No a střídání ve chvíli,kdy ztratíme puk, tak o tom už radši mluvit ani nebudu, na tož o tom, jak zbytečně ztrácíme puk v obranném pásmu,když ho máme na hokejce.

                                                                                                                 #34 Jaranen


Ve čtvrtek 7.10.2010 nás čekala Farma. Soupeř, kterému jsme s určitou pravidelností v loňské sezóně brali body. Nebudu se tajit tím, že i dnes jsme si nepřipouštěli ztrátu bodů. Bohužel, opak je pravdou. Tři utrápené góly v naší síti a neproměněné šance našich útočníků na straně soupeře rozhodly o další prohře týmu s vlkem na prsou...

Sestava: Brána - Jaranen, Obrany: Kraťas - Michal, Carlos-Tomík. Útoky: Limbas - Libor - Kony, Mášenka - Chochyn - Džanek a další centr Renda. Omluvili se Kódl a Ivoš...

      

      1        :       3

Do dnešního utkání jsme nastupovali s jediným cílem, vyhrát za 3 body. Carlos konečně dovalil dvacetikilový retroreprák z překližky a pořádně ho v kabině osolil. Vyburcováni vlčáckou hymnou, jsme se od prvního buly hnali za vítězstvím. Bohužel již v 5.minutě soupeř vystřelil tak šťastně,že trefil Carlose do brusle a puk se odrazil přímo k volnému útočníkovi, který v pohodě zavěsil do prázdné brány.

Dále jsme si vytvářeli šance, ale ta prokletá koncovka nás opět srážela do kolen. Na zmar útočníku se už nemohl dívat Michal, který si nabruslil do volného prostoru a po krásné přihrávce Chochyna procedil brankáře svojí typickou střelou mezi nohama.

Výbuch nadšení provázel naši střídačku a všichni Michalovi upřímně gratulovali k prvnímu letošnímu zářezu na pažbě.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil a přišlo také první a jediné vyloučení v zápase, které měl  po svém háčku na svědomí Carlos. V oslabení jsme 1.minutu předvedli náš nejlepší  výkon v sezóně a nepustli jsme soupeře k jediné střele. Bohužel po vystřídání bránící čtveřice, přišla střela od modré,která trefila Jarovu hokejku,jenž stál vedle brány a po odrazu skončila v síti.

A od této chvíle až do konce zápasu jsme si opět začali zpívat tu naši oblíbenou písničku z dětství, jenž nás provází všemi zápasy. „ Kupředu levá,kupředu pravá, zpátky ni krok“ !!!

Byl to opět pro nás marný boj s koncovkou a není divu, že jsme inkasovali po třetí,opět po odrazu, když se Jaranen vrhl rybičkou,aby vypíchl puk před najíždějícím útočníkem,ale puk trefil někam (nevím kam) utočníka tak šťastně, že se odrazil zpět a přepadl až do brány. Myslím, že jsme podali dobrý výkon, ale tradičně jsme ztroskotali v koncovce. Všechny góly jsme dostali po nějakém šťastném odrazu puku.

No nic, příště nás čeká Black-Old , tak se musíme držet hesla, kterým nás každý večer přivítává slečna na druhé straně telefonu. „ Jak to mám ráda? Ze zadu!“

 


Ve čtvrtek 30.9.2010 nás čekal veletěžký soupeř - Kormidlo. Již v minulé sezóně bylo znát, že Kormidlo je zdatný a silný soupeř se kterým se musí v OBL počítat. Po loňské - z pohledu Kormidla - nevydařené sezóně (třetí místo v OBL) se Kormidlo zbavilo některých ,,ležáků" a do sezóny 2010/2011 obnovilo část týmu. Nutno podotknout, že hokejově a fyzicky šlo Kormidlo zase o krok nahoru....

                                                                                                                         Carlos

                                       

                         2        :       5

Sestava: Brána Jaranen. Obrany: Carlos + Tomík, Kraťas + Michal. Útoky: Graff - Limbas - Renda, Mášenka - Ivoš - Oťas, Chochyn - Borek - Džanek

Očima Jaranena (P.S. Jaranen včera vypadal jak po houbičkách :-D

Dnes vládla v kabině dobrá nálada a všichni byli zvědaví,jestli se zlepší náš výkon oproti předcházejícím zápasům. Hlavní obětí předzápasových srandiček se stal „čahoun“ Michal, jenž už byl tak vykolejen,že si nebyl ani schopen přetáhnout dres přes svá nabušená ramena.To Jaranen to pohodě dokázal,jenže si nevšiml,že se mu tam připletla nohavice s riflí, co byly na věšáku a tak odcházel na led a zasebou z pod dresu táhl svoje sváteční kalhoty.Ještě že si toho Mášeňka všiml a vytáhl z Jaranena jeho plísňáky model 1984.

Utkání začalo svižně a šance se střídali na obou stranách. Jako první si zahrálo přesilovku Kormidlo po vyloučení Michala, které toho hned využilo a po krásném góĺu „Bláži“,který si sjel z kruhů a vyhnal pavouky v šibenici, se ujalo vedení 1:0.My jsme si vytvářeli také šance,ale opět ta naše koncovka byla tragická.Naopak Kormidlo nám ukázalo,jak se dávají góly a tak střelou schovanou mezi nohama Tomíka pěkně k tyči šlo dovedení 2:0.

Ve druhé třetině šel náš výkon pomalu nahoru a hra začala připomínat pěkný hokej.Hodně tomu napomohl nováček v týmu Borek,jenž zásoboval naše útočníky dobrými přihrávkami. Všichni se snažili a bojovali,hlavně naše křídla Chochyn a Graff dělali pěknej vítr v obraně soupeře.Gólu jsme se konečně dočkali po závaru před brankou, když už brankář bezmocně ležel a před Graffem zívala úplně odkrytá brána,jenže Graff ohánějící se hokejkou,jak cikánka při blokovém čištění,trefil puk jen pod brankaře,který ale záhadně vyjel k Limbasovi a ten už se nemýlil.Dále jsme si vytvářeli šance a nejprve Graff ujíždějící sám na brankáře zvolil ruský blafák a minul, ale poté Limbas našel znovu Graffa a ten zvolil klasický blafák a bylo vyrovnáno 2:2.

V průběhu druhé třetiny měl také svoje představení Carlos,jenž dostal v přesilovce pomalou přihrávku od Jaranena asi metr vedle sebe, ale nebyl schopen vybočit ze svého směru jízdy, asi jako Titanic před ledovcem a tak tuto přihrávku komickým způsobem minul.Načež zanedlouho ukázal při další přihrávce „zapíchnutý ritsbergr“ a ve snaze o napravení chyby taneček,který nakonec ustál a v pravou chvíli dojel k brankovišti,kde ležící volný puk vyražený Jaranenem odpálil do bezpečí a vysloužil si od něj velkou pochvalu až mu zrudly i uši.

Příkladným bojovníkem byl Mášeňka,který dokázal 2x po sobě vybojovat ztracený puk v útočném pásmu a vytvořil spoluhráčům další velké šance. Třetí třetina se změnila v bitvu,která s bezkontaktním hokejem neměla nic společného. Začalo to nenápadným narážením na mantinel až po hokejky v obličeji, vše bez potrestání.

Není se teda čemu divit,že se začali zvedat emoce a přicházela zranění.Nejvíce to odnesl rozšvihnutým nosem Oťas a Chochyn,jenž byl sražen zezadu na mantinel a vzápětí mu byly hokejkou přepočítány zuby,opět vše bez potrestání.Vše nasvědčovalo,že zápas skončí remízou, ale po jedné akci ,kdy již tradičně zůstal sám osamocený, nikým neatakovaný útočník v brankovišti,se ujalo Kormidlo vedení 3:2. To už se hrotila situace a více než na hokej se myslelo na vyřizování účtů a kdo a co komu provedl. Není se teda čemu divit,že ztráta koncentrace přispěla k dvěma úplně stejným góĺům,jako přes kopírák.Volný hráč v brankovišti,posílá vyražený puk do brány. Bohužel pořád ta stejná písnička,útočníkům (až na vyjímky) se vracet moc nechce a tak zůstává v brankovišti pořád volný hráč.

Závěrem si myslím,že to byl v poslední době náš nejlepší výkon,kterému hodně přispěli s přehledem hrající letošní nováčci Borek a Renda. Bohužel trápení v koncovce přetrvává. Zápas zkazila zbytečná tvrdost,kterou si měl pohlídat rozhodčí.

Reakcí na tvrdost a zranění bylo vyjádření Chochyna a Kraťase,že na to serou,aby se nechali zmrzačit.Doufám,že  Jara z Chochynem vychladnou a dále budou hájit barvy Wolves, protože patří k našim nejlepším hráčům

                                                                                                                 Jaranen #34

 


Na středu 22.9.2010 na nás čekal v mistrovském zápase nováček OBL - tým VEGAS HOCKEY PILGRIMS. S VEGASEM jsme  sehráli jedno přátelské utkání, ve kterém jsme tehdy o nějaký ten gól zvítězili. Ale včerejší zápas byl jiný, šlo o body do OBL. Tak jak se již stalo pravidlem a tradicí, týmy se nás vždy dokážou sejít v plné palbě. Ne jinak tomu bylo i včera. Tentokráte Vegasu gólman nechyběl, naopak měli gólmana z brankářského rodu Vrbů. A tak nic nebránilo regulérnímu zápasu v plném osazení hráčů. I když v plném, jak se to vezme, u nás opět nedošli dva hráči. Podruhé v této sezóně nedošel potvrzený Libor a Džanek nenastartoval auto. Takže opět hra na 11, která nám evidentně nesvědčí a dělá nemalé problémy...

                                       

 4       :      3

Sestava: Brána JAranen. Obrany: Carlos + Tomík, Kraťas + Michal. Útoky: Graff - Limbas - Libor, Mášenka - Ivoš - Víťa, Chochyn - Oťas - Ivoš...tak to mělo vypadat. Ovšem nevypadalo. Více již ve článku naší brankářské jedničky...

Postřehy: Aneb, jak to viděl ,,Sasu Hovi Jaranen"

Na svůj třetí mistrovský zápas,dorazili do kabiny vlčáci navnaděni Carlosem s boulemi za ušima,co asi dobrého přinese Graff,když má ty narozeniny.Všichni ho netrpělivě vyhlíželi a těšili se na chlebíčky,zákusky,jednohubky,škopky nebo šampáňo.

Konečně se rozrazily dveře a toužebně očekávaný Graff jen odsekl:“Co čumíte,já tady nic jako první zavádět nebudu“.Tím začala houstnout atmosféra, do které přilil kapku oleje Žanek,že nemůže nastartovat auto,protože v Kuřimy uhodily první mrazy. Vše vyvrcholilo zjištěním,že nás bude opět je 11,protože se Trešl již podruhé nedostavil na zápas.Narychlo jsme si určily pozice a tak nám vznikla nová dvojice centrů M&M

(Michal+Mášeňka).

Do utkání jsme vstoupili s tím,že v pohodě papírově slabšího soupeře přebruslíme a přestřílíme. První šanci spálil Graff,jenž úplně sám před klečící  brankářem zvolil variantu“Zkusím jestli nemá díru v břiše“ a odevzdal puk brankáři přímo do pupku. Ale poté v páté minutě otevřel skóre Víťa a nic nenasvědčovalo žádným komplikacím. Sice zanedlouho bylo vyrovnáno,když již tradičně volný hráč na brankovišti,využil přihrávku zpoza brány.Předcházela tomu opět a stále stejná písnička - ztráta puku při vyvážení z obranného pásma.

Nadále jsme si vytvářeli šance a během 7 minut jsme vsítily 3 góly. Nejdříve Limbas po přihrávce Graffa, pak si úlohy  prohodily a nejkrásnější akcí večera,kdy Limbas naservíroval puk na zlatém podnose Graffovi, který v pohodě zavěsil.Poslední vlčácký gól mohl dát Michal, ale nedokázal zasunout puk do brány přes brankáře,který jen stál a koukal za bránu a kromě podivného klepání do špiček bruslí si vůbec nevšiml,že se mu někdo snaží dát gól.Tož musel dojet Graff a zasunul ho tam.

Do druhé třetiny šla většina vlčáků ze sebeuspokojením a myšlenkami, kolik si dnes připíší dalších kanadských bodů.Začalo to připomínat hurá systém, všichni za pukem dopředu, ale do zadu se nikomu moc nechtělo.Tím začaly prvně nenápadně šance poutníků,kteří se pomalu ale jistě dostávali do brejků a usazovali se v našem pásmu.A tak bylo jen otázkou času,kdy dostaneme gól,který  v zápětí přišel po brejku útočníka Poutníků.Naše hra byla do konce 2.tř. rozháraná a nepřesná.

Vše gradovalo ve 3.třetině,kdy se sice zprvu zdálo,že si všichni uvědomili,že nestačí jen hrát dopředu a tak se soupeř do 4.min nedostal k jediné střele na bránu.Ale zdání klame,hra se začala přiostřovat a nějaká souhra  byla ta tam. K vidění už byli jen buď komické scénky (padající Oťas) nebo tragické (Graffův rozseknutý nos).

Třetí kontaktní gól Poutníků přišel, když hráč v brankovišti 4x dorážel puk,aniž by byl někým atakován a to je fakt k nasrání.K vyrovnání chybělo už jen kousek,když opět volný hráč v brankovišti přihrávku jen promáchl nebo po Jarově nádherné teči (specialita obránců Wolves ,Tomík i Carlos si dnes vyzkoušeli),která jen těsně minula naši bránu.

Pak už všichni hráči Wolves tlačili čas ke konci zápasu a po závěrečné siréně si všichni zhluboka oddechli.

Shrnutí:

S takovým výkonem to byla na dlouho naše poslední výhra. Dokazující faktor nad sebeuspokojením po 1. tř. je počet střel na naší bránu. 1.třetina 5, ale ve 2.třetině už 13, 3. třetina 8 ( oficiální zápis je sice jiný) Prostě nestačí hrát jednu třetinu a počítat,že výsledek se dostaví sám!!! Je vidět,že nám hrozně chybí Kony,který dokáže proměňovat šance a Havlajda,který vykoná mnoho černé práce.


V prvním zápase soutěže OBL náš tým uspěl na výbornou, když jsme jednoznačně přehráli nováčka soutěže tým RAJA TEAM a uštědři mu snad nejvyšší porážku v dosavadní historii soutěže. Ovšem pozor, druhým našim soupeřem bude tým HC ČPP FALCONS, nástupce loňského JIRO STARS. S Falconama jseme sehráli během léta dvě přátelská utkání, která jsme sice vyhráli, ale jak se říká o prsa. Falconi svým výkonem naznačili kam by chtěli v OBL patřit. Vedoucí týmu Michael Havránek s Michaelem Komínem poskládali velice kvalitní a silný tým, který letos bude mít cíle nejvyšší. Zápas s FALCONS nás čeká až  ve čtvrtek 16.9.2010 ve 20:30 na Evropě.

                               

                    1          :        4

Sestava - Brána: Jaranen, Obrany: Tomík + Carlos, Michal + Kraťas, Útoky: 1) Mášenka - Víťa, 2) Henry - Limbas - Graff, 2) Chochyn - Oťas

 Postřehy: Aneb, jak to viděl ,,Sasu Hovi Jaranen"

Tak tenhle zápas se začal již od začátku vyvíjet jako zlý sen.Nejdříve nedorazí 2 hráči,kteří potvrdili účast a pak 11 zmatených hráčů se nedokáže domluvit na úvodní buly, kdo začne hrát a připravení hráči HC Falcons  tam skoro minutu čekají a nevěřícně zírají. Když se konečně zahájila 1.tř. tak zmatení gradovalo na ledě a úplně volný hráč již ve 30s pohodlně vymetl šibenici .(1:0) Po 5 minutách jsme si konečně zvykli na nevšední střídání a začali jsme se čím dál,tím více stěhovat před soupeřovu bránu. Ale bylo vidět,že propojenost mezi hráči MBL a Wolves je tak velká,že se okopírovala úplně stejná hra jako při zápase MBL-Sputnik. Začal festival neproměněných šancí a dobývání branky,kde stál výborný zapůjčený gólman z Hrušek a 5 zodpovědně bránících hráčů, kteří v klidu čekali na naši chybu a přečíslením se dostávali do brejků a šancí.Vyplatilo se jim to před koncem 1.tř.,kdy ujel útočník,jehož střelu. Jaranen sice ještě vyrazil,ale následná spíše haluzová dorážka si našla skulinku mezi betony.(0:2)

2.tř byla úplně stejná,hlavně Graff,Chochyn a Limbas měli blízko ke skórování,ale bohužel asi špatné hokejky zapříčinili neúspěšné zakončení. Velké štěstí měl náš pilíř obrany Michal,když ho padající soupeř zasáhl bruslí do mřížky,která mu zachránila přinejmenším nos a zabránila doživotnímu úsměvu od brady k oku.

3.třetinu odstartoval Oťas svým typickým spadnutím 2x za vteřinu a šlo se opět na dobývání brány soupeře.Někteří hráči, ale opět měli velký problém se střídáním,tak se chvíli hrálo ve 4 a někdy i v 6.Pak si i Jara vyzkoušel pevnost hokejky od Tomíka a jeho bomba volala po góle. Ten nakonec přišel po Limbasově nahození  puku z rohu,který překvapil i výborně chytajícího brankáře Falcons a po zemi mezi nohama skončil k překvapení všech v síti.(1:2)

Gól nás vyburcoval , ale po chvíli jsme obdrželi další gól,kdy nahozený puk do skrumáže,někdo trefil záhadným způsobem z první přímo nad beton k tyči.(1:3) No a to byl náš konec,sice jsme se snažili něco vymyslet,ale škoda mluvit.Carlos už to nevydržel a po té co si neodpustil typickou rybičku, zůstal radši na lavičce,protože začalo opět skřípat střídání a putovali jsme za katr za hru v šesti.

Vše vygradovalo 30s před koncem,kdy volný hráč střílí,před brankou stojí další volný hráč,který puk tečuje, Jaranen vyráží a stále volný hráč pohodlně zvyšuje na 1:4. To už psychicky náš brankář neunesl a po výkladu slovíček výhradně rozmnožovacích orgánů,se snažil udělat díru do ledu svojí holí, která bohužel nápor nevydržela. Korunu všemu nasadil rolbař,který už nechtěl vidět ani posledních 30s tohoto trápení Vlků a dožadoval se vjezdu.

Zápas skončil výhrou Falcons,kteří ukázali svoji chytrost,nikam se nehnali,občas pohodlně vyhazovali na zákaz a těžili z našich chyb.

Jaranen # 34

Jaranen a Kraťas

 


Prvním našim soupeřem v ročníku 2010/2011 bude nováček soutěže tým HC RAJA TEAM. S týmem  RAJA jsme již pár přáteláčků sehráli a dokonce jsme se potkali i na turnajích v Rosicích. Tým vedený Jarkem Hanzalem bude velice důstojným soupeřem nejen pro Wolves, ale i pro ostatní týmy soutěže. Zápas WOLVES - RAJA začíná 1.9.2010 ve 20:45 na ploše EVROPA 

                                             

                    12          :        0

Sestava - Brána: Jaranen, Obrany: Tomík + Carlos, Michal + Kraťas, Útoky: 1) Ivoš - Mášenka - Víťa, 2) Chochyn - Limbas - Graff, 2) Žanek - Borek - Oťas

Výsledek: 12:0 (3:0, 4:0, 5:0)

Góly a nahrávky: Urban (Máša),Chocholouš(Limberk),Limberk(Švec),Švec (Urban),Paulík (Novický),Urban (Kratochvíl),Pospíšil (Kratochvíl),Paulík(Nedoma), Nedoma(Chocholouš),Paulík(Nedoma),Chcholouš(Pospíšil)Pospíšil(Limberk)

FOTO ZDE:

Postřehy: Aneb, jak to viděl ,,Sasu Hovi Jaranen"

Na první zápas v sezóně dorazili Vlčáci již hodinu před začátkem, aby se společně naučili svoji novou hymnu od skupiny Spiels.Již po půl hodině si třetina mužstva zapamatovala refrén „ nána nána nánananánáná“ a dva s VŠ vzděláním i „héja héja vlci. Nejvíc to odnesl Carlos,jenž neuměl zapnout opakování a tak musel hymnu pořád nastavovat a Limbas, který seděl u repráku a na jedno ucho ohluchl.Po-té už se všichni začali převlékat do hokejové výzbroje nevalné vůně.Jara a Oťas se ještě pochlubili svým opálením od moře, kvalitu opálení prokázali kontrastem se svými bílými zadky.Carlos tradičně rozdal vyprané dresy a štulpny, na kterých ještě zůstaly puky,jako důkaz po žehlení.

Na led se vjíždělo opět za zvuku hymny Wolves,kde už v ochozech čekali nažhavení diváci v celkovém počtu 2 na úvodní buly prvního zápasu nového ročníku Oldboysleague. Soupeř se představil v krásných modrých dresech,připomínající slavný NY Rangers.

Zápas začal hned úvodním tlakem Vlčáků, na nichž bylo vidět,že v letní přípravě nijak nezaháleli.Hra se většinou odehrávala na polovině týmu RAJA, kteří se teprve jako nováčci sehrávají a oťukávají.Po několika neúspěšných kombinací se Vlčáci konečně dočkali prvního gólu, který vsítil Víťa po nahrávce bruslařského dříče Zdenála. Zanedlouho po opětovném dobývání soupeřovi svatyně narazil  Limbas zkušeně o brankářův beton Chochynovi,který nekompromisně zavěsil. Soupeř se dostával k naší bráně jen zřídka, protože hradba včele z „čahounem“ Michalem byla nepropustná. V obraně si opět Carlos,jenž se hned uvedl jako 1.vyloučený, vzpomněl na své dle jeho slov „ výborné“ nahrávky přes soupeřova útočníky,kterými testuje Jaranenův nervový systém až ke svěrači a začal jimi zásobovat útok. První prošla tak o centimetr,ale druhá už byla námazová,naštěstí vše uhasil všudybyl Tomík. Třetí gól vsítil Limbas, který svou lišáckou střelou nad beton k tyči,nedal gólmanovi šanci. Bylo vidět,nespoutanou radost našeho ostrostřelce,který se rozzářil jak sluníčko a  měl široký úsměv od zdravého až k hluchému uchu. Tak skončila i 1.třetina a při střídání stran, kdy se mezi sebou zdravili oba brankáři vyznávající ještě staré dobré přilby,přátelsky plácl Jaranen svého kolegy po vyrážečce,bohužel si nevšiml,že v ní drží láhev s pitím a byl tak obdarován výstřikem do obličeje .

Druhá třetina pokračoval v daném duchu první třetiny a tak se gólově uvedl i náš universál Ivoš,kterého pěkně našel Víťa. Další gól přidal Žanek,který stále hledá dobrou hokejku, jenž bude hodna jeho kvalitám. Tým RAJA byl většinou po tlakem a jen díky gólmanovi neinkasoval více gólu. Ale když napřáhl snajpr Víťa a vyslal bombu na branku,tak musel být asi rád,že ho puk minul a skončil v síti,jelikož většina chráničů je již čínské výroby. Poslední gól 2.třetiny zařídil rychlík z Valašska Graff, který svými výpady nejednou zamotal soupeři hlavu. Asistenci si připsal snědý Jara.Ještě musím zmínit Carlosovu rybičku,kterou měl z domova pěkně vypilovanou a svým skokem zabránil v zakončení hráči RAJA.

Třetí třetina už byla jen o skóre, které statečně bránil soupeřův brankář a zejména jeho bravurní zákrok lapačkou proti Graffově blafáku se musel líbit. Myslím,že smolař zápasu byl Oťas,který dokázal během vteřiny 2x spadnout, v oslabení najet do útočného pásma a  vrátit puk soupeřovi,který stál na červené,trefit brankáře u vzdálenější tyčky,který už jen bezmocně sledoval Oťase před prázdnou bránou.

Ještě se musím zmínit o sprinterské souboji Carlose s útočníkem soupeře,kdy Carlos zjistil, že bude brzy předjet a tak nenápadně udělal myšku,čímž si soupeře vysadil na záda a pak nenápadně odhodil na led jakoby nic.

Zápas to byl čistý,bez zákeřných faulů a výsledkově povedený. Po závěrečné siréně a odchodu do šaten,propuklo veselí,Carlos předvedl vítězný tanec, další část mužstva se naučila refrén hymny a proběhly tradiční hrátky ve sprchách „ podej mi mýdlo“ atd. Jedinou kaňku si připsal Jara, protože po zjištění,že trávil dovolenou v Bašce a nenavštívil zdejší vyhlášenou naturistickou pláž,se do něj pustili Jaranen a Mášeňka,  kteří zde vryly nesmazatelné stopy v podobě důlků na pláži, když se zde na břiše opalovali a pozorovali zdejší krásy přírody.

 FOTO ZDE:                                                                                            Jaranen # 34